CTR چیست؟ معرفی راهکارهای ساده برای افزایش نرخ کلیک

CTR چیست؟ معرفی راهکارهای ساده برای افزایش نرخ کلیک

بهزاد سپهری

CTR مخفف کلمه Click Through Rate به معنی نرخ کلیک به ازای نمایش صفحه شما در نتایج جستجوی گوگل است. موقع جستجوی کاربران در گوگل نتایج مختلفی برای کاربران نشان داده می شود.

نرخ کلیک درصد کلیک کاربرانی است که در قسمت نتایج جستجوی گوگل بر روی لینک شما کلیک می کنند. با بالاتر رفتن نرخ کلیک سایت شما رتبه سایت شما هم افزایش پیدا می کند.

اهمیت نرخ کلیک (CTR)

نرخ کلیک معیار بسیار مهمی است که در جنبه های مختلف استراتژی بازاریابی آنلاین مورد توجه قرار می گیرد.

CTR پست های رسانه های اجتماعی شما می تواند تعیین کند که میزان بازدید از پستهای آینده چقدر است ؛ CTR تبلیغات شما می تواند ارتباط آنها با مخاطب مورد نظر شما را نشان دهد.

هرچه CTR شما بالاتر باشد ، افراد بیشتری از سایت شما بازدید می کنند. همچنین CTR نقش مهمی در سئو سایت دارد.

نقش و اهمیت CTR در سئو سایت چیست؟

اگر یک سایت سئو خوب و مناسبی داشته باشد رتبه بالاتری در نتایج گوگل به دست می آورد. از عواملی که به بهبود سئو سایت کمک می کند داشتن CTR بالا است. هر چقدر CTR سایت بالاتر باشد از نظر گوگل بهینه تر است.

همچنین موتور های جستجوی گوگل نتایج گوگل را بر اساس رتبه سایت ها تنظیم می کند. افزایش CTR سایت باعث افزایش میزان بازدید از سایت خواهد شد.

بنابراین هر چقدر نرخ کلیک بیشتر باشد، سایت به رتبه بالاتری در نتایج جستجو دست خواهد یافت. نرخ کلیک بالا نشان دهنده تعامل مثبت کاربران با یک سایت است.

راه های طبیعی افزایش نرخ CTR سایت

اگر شما نرخ کلیک بالایی داشته باشید رتبه بالاتر و بهتری در نتایج گوگل خواهید داشت. ولی اگر وب سایت شما در رتبه های برتر قرار گرفته باشد اما کاربران روی آن کلیک نکنند باعث افت نرخ کلیک وب سایت شما شود.

راه های افزایش نرخ کلیک سایت به صورت طبیعی عبارت اند از:

1-نوشتن عنوان مناسب برای صفحات

اولین راه برای افزایش نرخ کلیک داشتن عنوان مناسب است. چون عنوان در صفحه نتایج موتورهای جستجوگر در بالاترین قسمت قرار می گیرد اگر جذاب و مناسب باشد تاثیر زیادی بر مخاطب می گذارد تا روی لینک وب سایت شما در نتایج گوگل کلیک کند.

برای انتخاب عنوان صفحات خود میتوانید از نکات زیر استفاده کنید:

  • جذاب باشد.
  • کوتاه ولی با معنی باشد.
  • از اعداد استفاده نمایید.

2-بهینه سازی URL سایت

URL یک سیکنال مهم برای گوگل و هم برای بازدیدکنندگان است. URL های توصیفی 25 درصد بهتر از URL های عمومی هستند. قرار دادن کلمات کلیدی در URL به بهینه سازی آدرس هر صفحه کمک میکند.

3-استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

از کلمات کلیدی بهتر است در اول عنوان استفاده کنید. این کار هم باعث جلب توجه بیشتر کاربران می شود و هم باعث کمک به افزایش مخاطب واقعی خواهد شد.

4-استفاده از توضیحات متا

توضیحات متا در زیر عنوان مطالب قرار دارد. تعداد کارکتر مجاز در بخش توضیحات متا حدود 156 کارکتر است . یکی از کار هایی که باعث جذب کاربران و افزایش کلیک می شود توضیحات توان نوشتن یک توصیف درست و خلاصه وار از محتوای صفحه در توضیحات متا است.

5-استفاده از URL کوتاه

طبق تحقیقات انجام شده URL های کوتاه تر نسبت به یک URL بلند، کلیک‌های بیشتری را دریافت می‌کنند. با استفاده از وردپرس میتوانید لینک های کوتاه تری را ایجاد کنید.

یک لینک کوتاه و با مفهوم می تواند کاربران بیشتری را به خود جذب کند. ولی باید دقت باشید که مفهوم لینک را برای کوتاه کردن لینک فدا نکنید چون در این صورت هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت.

6-انتشار محتوا های قدیمی با تاریخ جدید

اگر میخواهید محتوای تولید شده توسط شما همیشه به روز باشد. بهتر است که این به روزرسانی را به صورت مداوم انجام دهید و محتوا را دوباره با ذکر تاریخ منتشر کنید.

گوگل برای محتوا های جدید و به روز اهمیت زیادی میدهد و آن را در نتایج بالاتر جستجوی گوگل قرار می‌دهد. این تکنیک سئو باعث افزایش نرخ کلیک شما خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار در کاهش نرخ کلیک یا CTR

  • استفاده از عناوین نامرتبط ، کلمات کلیدی تکراری در صفحات سایت
  • استفاده از توضیحات متای تکراری، کوتاه و نامشخص
  • آدرس نامرتبط صفحات سایت

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

کلمات کلیدی محبوب و پر طرفدار

سایت های آماده

جعبه تولید محتوا

کورس بیزینس