مهارت های ضروری یک طراح رابط کاربری

مهارت های ضروری یک طراح رابط کاربری

بهزاد سپهری

اگر می خواهید در زمینه طراحی رابط کاربری بهترین باشید و شناخته شوید اول باید درک کاملی از رابط کاربری داشته باشید. بعد از اینکه رابط کاربری را به طور کامل درک کردید ، اگر بخواهید شغل طراحی رابط کاربری را شروع کنید باید مهارت های خاصی را یاد بگیرید. نگران نباشید ما در این مقاله مهم ترین مهارت های طراح رابط کاربری را به شما معرفی می کنیم.

مهارت های طراح رابط کاربری

شغل طراحی رابط کاربری بسیار حساس و پر اهمیت است. لذا برای اینکه بتوانید در زمینه طراحی رابط کاربری به یک طراح موفق تبدیل شوید باید مهارت های خاصی را یاد بگیرید. در ادامه به صورت کامل به بررسی این مهارت ها می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

1- مهارت کار با ابزار طراحی ( از اصلی ترین مهارت های طراح رابط کاربری)

مهم ترین مهارتی که یک طراح رابط کاربری باید داشته توانایی کار کردن با ابزار های طراحی رابط کاربری است. نرم افزار های زیادی در زمینه طراحی رابط کاربری وجود دارد. اصول طراحی در همه نرم افزار ها یکسان است فقط هر نرم افزار ویژگی منحصر به فرد مخصوص به خودش را دارد. هر طراح با توجه به سلیقه خاص خودش نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب می کند.

می توانید برای یادگیری از دوره های موجود در اینترنت استفاده کنید. همچنین کتاب ها و مقالات زیادی در این زمینه وجود دارد که به یادگیری شما کمک می کند.

2- Knowledge of design principles (دانش طراحی اصولی)

اگر بخواهید یک طراح کاربری حرفه ای شوید و طرح های فوق العاده طراحی باید بدانید که اصول اصلی طراحی چه مواردی هستند. برای اینکه طراحی اصولی داشته باشید باید بدانید که باید بین فونت ها ، تصاویر و آیکون ها تعادل وجود داشته باشد. طرح تان باید ساختار مناسبی داشته باشد و پیچیده نباشد.

همچنین باید طرح مورد نظرتان را طوری طراحی کنید که به صورت ریسپانسیو باشد (یعنی برای سایر دستگاه ها با اندازه های مختلف مناسب باشد).

3- Knowledge of design elements (دانش عناصر طراحی)

همان طور که جدول ضرب ابزاری برای حساب کتاب است ، عناصر طراحی هم ابزاری برای طراحی رابط کاربری هستند. یک طراح رابط کاربری باید به عناصر طراحی از جمله رنگ ، اندازه ، بافت ، فاصله و خطوط مسلط باشد و بتواند به طور متناسب از آن ها در طرح های خود استفاده کند.

4- خلاقیت و کار تیمی

یک طراح کاربری حرفه ای همیشه خلاق است و به دنبال ایده های جدید می گردد. همچنین یک طراح موفق مغرور نیست و برای پیشرفت و کسب تجربه بیشتر با همکاران خود مشورت می کند و در مواردی که نیاز باشد به صورت تیمی کار می کند.

شما هم اگر می خواهید که یک طراح رابط کاربری حرفه ای شوید باید خلاق باشید و پیشنهاد های دیگران در طرح های خودتان به بهترین صورت استفاده کنید. فراموش نکنید که کار تیمی به موفقیت شما کمک می کند پس اگر برای تان مقدور بود به صورت تیمی کار کنید.

5- توانایی جستجو کردن

شاید عجیب به نظر برسد که جستجو کردن را به عنوان یک مهارت طراحی معرفی کردیم. حتما با خودتان می گویید که جستجو کردن که با طراحی مرتبط نیست. باید بگوییم اگر این مدلی فکر می کنید سخت در اشتباه هستید. زیرا توانایی جستجو کردن یک مهارت بسیار مهم است که هر طراحی باید آن را بلد باشد.

یک طراح نمی تواند همه آیکون ها ، عکس ها و … را در دست داشته باشد یا خودش طراحی کند. اکثر اوقات طراحان موارد مورد نیاز خود را از اینترنت جستجو می کنند و آن ها را در طرح های خود استفاده می کنند.

شما هم اگر می خواهید یک طراح موفق شوید و به طراحی خود سرعت ببخشید باید بتوانید به خوبی جستجو کنید. از طریق جستجو در نت می توانید برای طرح های خود رنگ ، عکس و آیکون مناسب پیدا کنید. همچنین می توانید با جستجو در اینترنت نمونه کار های سایر همکاران را مشاهده کنید و از طریق آن ها برای طرح های خودتان ایده های جدیدی پیاده کنید.

6- ایده پردازی (از برترین مهارت های طراح رابط کاربری)

ایده پردازی یک مهارت طراح رابط کاربری است که بسیار حائز اهمیت می باشد. برای اینکه یک طراح بتواند طرح های فوق العاده ای طراحی کند باید ایده پردازی کند. اگر در ذهن خود ایده ای برای طرح خود داشته باشید که خوب است. اما اگر ایده ای به ذهن تان نمی رسد می توانید به سایت های مرتبط در زمینه رابط کاربری مراجعه کنید و از طرح های موجود در آن ها برای پروژه های خود ایده بگیرید.

کلام آخر

متوجه شدیم که طراحی رابط کاربری شغل بسیار مهم و حساسی است و برای اینکه به یک طراح موفق تبدیل شویم باید مهارت های خاصی داشته باشیم. با داشتن مهارت های ذکر شده در این مقاله و همچنین با تمرین و تلاش زیاد بدون شک شما هم می توانید به یک طراح رابط کاربری حرفه ای تبدیل شوید. دست از تلاش برندارید و هر روز مطالب جدیدی را در مورد طراحی رابط کاربری مطالعه کنید تا بتوانید با رعایت نکات ریز و افزایش مهارت های خودتان یک طراح حرفه ای شوید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

کلمات کلیدی محبوب و پر طرفدار

سایت های آماده

جعبه تولید محتوا

کورس بیزینس