بررسی آینده شغلی طراحی رابط کاربری (UI Designer)

بررسی آینده شغلی طراحی رابط کاربری (UI Designer)

بهزاد سپهری

با پیشرفت فضای مجازی و گسترش کسب و کار های آنلاین نیاز به طراحی رابط کاربری بیشتر حس می شود. طراح رابط کاربری یک شغل نیست بلکه یک نوع هنر است تا پیچیدگی های وب سایت ها و اپلیکیشن ها را آسان کند و برای کاربرد راحت تر سازد. شغل رابط کاربری و آینده آن با توجه به افزایش پیچیدگی هایی که در فضای مجازی رخ می دهد بیشتر به آن احساس نیاز می شود. شغل رابط کاربری و آینده آن به گونه ای است که افول ندارد بلکه همیشه رو پیشرفت است.

همه شرکت ها و سازمان هایی که با وب سایت و اپلیکیشن کار می کنند چه شرکت های خصوصی و چه شرکت های دولتی به طراحی رابط کاربری نیاز دارند. تا چند سال گذشته شغلی به نام رابط کاربری را همگان نمی شناختند و سمت آن نمی رفتند ولی امروزه طراحی رابط کاربری برای همه شرکت ها مهم است و اکثریت شرکت ها به آن ها نیاز دارند.

امروزه دنیای رقابت است و کل جهان با هم رقابت می کنند و همه کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند. در نتیجه رابط کاربری برای همه کسب و کارها مهم است و به آن نیاز دارند تا بتوانند پیچیدگی ها و مسائلی که در وب سایت ها یا اپلیکیشن ها رخ می دهد را آسان نمایند و در مقابل چشم مشتری قرار دهند تا مشتریان بیشتری از سایت و اپلیکیشن آن ها استفاده نمایند.

آیا شغل رابط کاربری و آینده آن بر جذب مشتری موثر است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که بله شغل رابط کاربری در جذب مشتری بسیار موثر است. اگر طراحان رابط کاربری به درستی سایت یا اپلیکیشن ها را طراحی کرده باشند تعداد افراد زیادی به طور همزمان می توانند از آن ها استفاده نمایند و در این صورت باعث جذب مشتری های جدید می شود و سود بالایی برای کسب و کارها ایجاد می شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *